Ücretli mobil reklam için 4 öneri

Mobil ücretli reklamları için 4 taktik

1 – Yerelleşme

Reklamlarınızın, otomobilinde, kaldırımda veya alışveriş merkezinde arama yapan kişilere hitap etmesini sağlamanız gerekiyor. Mobil aramayı yapan herkesin otomobilde, kaldırımda veya alışveriş merkezinde olduğunu söylemiyorum ama çoğunluğu buralarda, o nedenle buna uygun davranmak iyi bir fikir olur.

2 – Mobil için optimize edilmiş iniş sayfaları (landing page)

Reklamlarınızı mobil görünüm için optimize edilmiş bir iniş sayfasına bağlamanız gerekiyor. Bir ücretli mobil arama reklamına tıklayıp iniş sayfasının mobil ekrana göre optimize edilmediğini görmekten daha sinir bozucu bir şey yoktur.

3 – Acil ihtiyaçları hedef almak

mobilemarketer.com’a göre mobil arama kullanıcılarının %70 i işlerini bir saat içinde hallediyor. Bu oran bilgisayardan arama yapan kullanıcılarda %30’dur. Bu da, hedef müşterinin, restoranlarda, barlarda, otomobil tamircilerinde, alışveriş merkezlerinde veya kitapçılarda, acil ihtiyaçlarını gidermeye çalışan kişiler olduğu anlamına geliyor.

4 – Anahtar kelime kapsamını genişletmek

Mobildeki arama hacmi, online aramadan çok daha düşük olduğundan, geleneksel ücretli arama kampanyasından alacağınız sonucun aynısını elde etmek için daha çeşitli anahtar kelimeler belirlemeniz gerekecektir. “Pizza Hut şubeleri” de olduğu gibi “şubeler” kelimesini de eklemeyi düşünebilirsiniz. Son olarak da “acil su tesisatı tamiri” veya “24 saat açık eczane” gibi, aciliyet belirten ifadeleri de dahil etmeniz gerekir.

 

Sonuçta mobil ücretli aramayla ilgili iki şeyi fark edeceksiniz:
1 – Geleneksel bir arama kampanyası yürütmekten daha karışık değildir

2- Rakipleriniz büyük olasılıkla henüz bu yöntemi kullanmıyorlar, bu nedenle onların kaçırdığı pek çok müşteriyi kazanma fırsatınız var.

 

Bir cevap yazın