Mobil pazarlama size uygun mu?

Mobil Pazarlama Size uygun mu?

Aşağıdaki durumlar geçerliyse mobil pazarlama sizin için uygundur:

  • Yeni müşterilere ihtiyacınız vara,
  • Mevcut müşterilerinizin sizi daha sık ziyaret etmesini istiyorsanız,
  • Kar marjınızı yükseltmek istiyorsanız,
  • Daha geniş bir kitleye hitap etmek istiyorsanız,
  • Markanızı farklılaştırmak istiyorsanız,
  • Pazarlama yatırım getirisini (ROI) yükseltmek istiyorsanız,
  • Müşterilerin, sizden her alışveriş yaptıklarında daha fazla para harcamalarını istiyorsanız
  • Yeni dağıtım kanalları arıyorsanız,
  • Pazar payınızı büyütmek istiyorsanız,
  • 7/24 müşterilerinizin karşısında olmak istiyorsanız

Yukarıdaki maddelerden bir veya bir kaçının sizin için önemli olma ihtimali oldukça yüksek.

Mobil pazarlamanın sizin için uygun olabileceğini gösteren 5 neden

1 – Düşündüğünüzden daha kolay!

Bir mobil pazarlama kampanyası hazırlamak, başlatmak ve yürütmek düşündüğünüzden daha kolaydır. Bir yardım almayı düşünüyorsanız, bir Kısa Mesaj Hizmet (SMS) hizmet sağlayıcısına, dijital reklam ajansına veya bir mobil reklam ağına başvurabilirsiniz. Bunlardan herhangi biriyle yapacağınız bir telefon görüşmesi mobil pazarlamaya başlamanın ne kadar kolay olduğunu anlamanıza yardım edecektir.

2 – Henüz kullanılmamış büyük bir kitle var!

Mobil kitle çok büyük ve mobil kullanıcıları hedefleyen pazarlamacıların sayısıyla, mobil cihaz kullananların sayısı arasında büyük bir uçurum var. Yani firmanız için bir mobil pazarlama kampanyası deneyip markanızı inşa etmekte ve ürünlerinizi satmakta ne kadar etkili olabileceğini görmek için uygun bir zaman.

3 – Mobil, alıcı adaylarını müşterilere dönüştürür

Pek çok mobil pazarlama kampanyasının müşteriye dönüştürme oranı, geleneksel kampanyaların dönüştürme oranından daha yüksektir. eMarketer, 10 kişiden 1’nin mobil kuponları paraya çevirdiğini söylüyor. Bu rakam geleneksel kupon yöntemlerinin paraya çevrilme oranından 10 kat daha yüksek.

4 – Mobil pazarlama geleneksel yöntemlerden daha düşük maliyetlidir

Bir mobil pazarlama kampanyası yürütmenin maliyeti, pek çok geleneksel pazarlama kampanyasının maliyetinden düşüktür. Bu nedenle, çoğu mobil kampanyanın ROI’si diğer pazarlama yollarına oranla daha yüksektir. Sağlıklı bir ROI’nin nesi kötü? Hiçbir şeyi.

5 – İnsanlar mobile karşılık verir

Tıpkı bir kampanya başlatmanızın kolay olması gibi, müşterilerin akıllı telefonlarındaki bir tuşa basarak bir reklama katılım tercihinde bulunması veya karşılık vermesi de çok kolaydır. Kolay olan satar; ve insanlar gazeteden kupon kesmek yerine bir telefon mesajına veya bir mobil banner reklamına cevap vermeyi tercih eder.

Uzun lafın kısası, mobil pazarlama havuzuna dalmak isteyen herkes için inanılmaz fırsatlar bulunuyor. Daha da iyisi, mobil pazarlama o kadar da zor değil. Temel bir pazarlama bilginiz varsa, sizin için çocuk oyuncağı olacak. Böyle bir bilginiz yoksa bile, inanılmaz derecede kolay.

 

Bir cevap yazın